Rafaelito y Su Tumbao - Acelera (EP)
do 25 februari 2016 - vandaag is het 05-12-2025
Vanuit München komen hele tropische klanken de grens over. Rafaelito y Su Tumbao hebben sinds 2004 gewerkt aan hun eigen sound en zijn in Duitsland zeker geen onbekende meer. Nu is de tijd gekomen om hun geluid ver buiten de landsgrenzen te laten horen. Deze EP is een aankondiging van wat er nog meer aan zit te komen: son, salsa, timba, rumba y guanganco. Dit is het nummer 1 Salsa Orquesta van München.
Het openingsnummer “Acelera” start met een piano intro die je gelijk meeneemt in de voor de band kenmerkende sfeer. Dit zijn nummers die ik als dj graag draai; halverwege het nummer worden de dansers opgezweept en wordt de stijl meer Cubaans. Heel mooi gedaan.
Het tweede nummer “Ritmo Saoco y Sabor” start met rumba percussie. Spannend, waar gaat dit heen? Er komt een smaakvolle soneo (improvisatietechniek, bekend vanuit de son) in, begeleid door piano en trompet. Zonder er erg in te hebben zit je plotsklaps in de salsa sabrosa. Ook dit nummer is ontzettend goed dansbaar en zal tevens veel rumberos uitdagen hun kunsten op de dansvloer te vertonen. Voor de rumberos is “Que Bueno Suena el Tumbao” overigens ook zeer zeker een must.
“La Rumba Traigo Yo” is het vierde nummer en heeft een hele grote hitpotentie. Dit nummer is in Cuba opgenomen in de studio van Manolito Simonet, met de maestro himself op de piano. Het plezier knalt uit de speakers. Dit moet voor Rafael een feestje zijn geweest.
De EP sluit af met “A Gozar Bailando”. Een duidelijk op de Cubaans timba geïnspireerd nummer.
Een hommage aan de latinos: A Gozar!
Voor meer informatie over de band klik hier
Copyright - Disclaimer - Privacy
Betrokken organisaties
Meer Latin nieuws
Meet Julian Julián Garvayo a very talented trombonist
Julián Garvayo Pérez-Requeijo is a very talented Spanish trombonist, born in Vienna (2004) into a family of professional musicians.
Boek: Het onvoltooide verleden (Spanje onder en na Franco)
50 jaar geleden overleed de Spaanse generaal Francisco Franco, een van de langst regerende dictators van Europa.
Nieuwe aflevering van Tiempo Gezellig!
In de nieuwste podcastaflevering van Tiempo Gezellig ontvangt host Carolina Maya de Argentijnse Andrea Lobera, geboren in Córdoba.
Pitbull in Gelredome Arnhem 2026
Vandaag heeft superster Pitbull meerdere Europese shows aangekondigd in het kader van zijn 'I'm Back Tour', waarmee hij ook GelreDome in Arnhem aandoet op woensdag 15 juli, samen met special guest Lil Jon.
Blog van Yvana: Fiesta Deluxe Tropical Edition: Dansen als op de Dominicaanse Republiek
Zaterdagavond was het tijd voor Fiesta Deluxe, en deze editie stond volledig in het teken van de tropical.
Boek: De Argentijnse dochter door Soraya Lane
De Argentijnse dochter is het zesde deel in de geliefde Verloren dochters reeks van de bestsellerauteur Soraya Lane. In dit nieuwe boek ontvouwt zich een hartverwarmend en spannend verhaal dat twee werelden met elkaar verbindt: Londen in het heden en A
Blog van Yvana: Salsa aan de Haven
Afgelopen zaterdag was ik bij de 12-year anniversary van Salsa aan de Haven – en het was echt gezellig! Super fijn dat de locatie zo dicht bij Rotterdam Centraal was, én er waren genoeg parkeergarages. Dat scheelt alweer stress met OV of p
Blog Yvana: Zonovergoten Moederdag Feest bij Brasa: Bachata, Salsa en Zeezout
Daar kwamen de mannelijke dansers je wel veel halen! Een fijne verandering, met goede muziek en veel energie. Yvana neemt ons mee in haar wereld van de Latin dans
Blog van Yvana: Dansen, zweten en sfeer proeven
Yvana, ze is een enthousiaste salsera, bachatera y mas. Yvana zal ons regelmatig meenemen in haar belevenissen binnen de Latinworld. Deze keer vertelt ze over haar Paasweekend.



