Latin Grammy Awards 2018

Delen via Whatsapp Delen via Facebook Messenger Delen via Facebook

za 24 november 2018

Ieder jaar gaat er een grammy naar de beste artiesten, albums, videos etc. 
Zit jouw artiest erbij dit jaar?

1. RECORD OF THE YEAR

WINNER

Telefonía

Jorge Drexler

Carles Campi Campón & Jorge Drexler, producers; Carles Campi Campón & Ernesto García, recording engineers; Matías Cella, mixer; Fred Kevorkian, mastering engineer
Track from: Salvavidas De Hielo
Label: Warner Music Spain

No Vaya A Ser

Pablo Alborán

Julio Reyes Copello, record producer; Carlos Fernando López, Ricardo López Lalinde, Natalia Ramírez & Julio Reyes Copello, recording engineers; Trevor Muzzy, mixer; Antonio Baglio, mastering engineer
Track from: Prometo
Label: Parlophone/Warner Music Spain

É Fake (Homem Barato)

Anaadi

Leo Bracht, record producer; Leo Bracht, recording engineer; Leo Bracht, mixer; Felipe Tichauer, mastering engineer
Track from: Noturno
Label: Jasmine Music

Mi Gente

J Balvin con Willy William

Willy William, record producer; Richard Diaz (Da Combo), Andrés Restrepo “Rolo” & Willy William, recording engineers; Phil Greiss, mixer; Luca Pretolesi, mastering engineer

Label: Scorpio Music/Universal Music Latino

Internacionales

Bomba Estéreo

Edgar Barrera, Christian Castagno, Simón Mejía & Liliana Saumet, record producers; Ethan Shumaker, recording engineer; Ricky Reed, mixer; Chris Athens, mastering engineer
Track from: Ayo
Label: Sony Music Entertainment US Latin

Para Siempre

Kany García

Marcos Sánchez & Afo Verde, record producers; José E. Díaz, Orlando Ferrer & Marcos Sánchez, recording engineers; Marcos Sánchez, mixer; Eduardo Ramos, mastering engineer
Track from: Soy Yo
Label: Sony Music Entertainment US Latin

X

Nicky Jam & J Balvin

Giordano Ashruf, Rashid Badloe, Shareef Badloe & Jonathan Bryan Thiel, record producers; Mateo Cano & Cristhian Mena, recording engineers; Alejandro Patiño, mixer; Alejandro Patiño, mastering engineer

Label: Sony Music Entertainment US Latin

Danza De Gardenias

Natalia Lafourcade Featuring Los Macorinos

Kiko Campos, record producer; Rubén López Arista, recording engineer; Rubén López Arista, mixer; Gavin Lurssen, mastering engineer
Label: Sony Music Entertainment México, S.A. de C.V.

Bailar Contigo

Monsieur Periné

Eduardo Cabra, Catalina García Barahona & Santiago Prieto Sarabia, record producers; Eduardo Cabra & Uriel Dorfman, recording engineers; Fab Dupont, mixer; Diego Calviño & Pablo López Ruiz, mastering engineers
Label: Sony Music Entertainment Colombia S.A.

Malamente

Rosalía

El Guincho & Rosalía, record producers; El Guincho, recording engineer; Jaycen Joshua, mixer; Chris Athens, mastering engineer
Label: Rosalia/Sony Music Entertainment España S.L.
 
2. ALBUM OF THE YEAR
WINNER

¡MÉXICO Por Siempre!

Luis Miguel

Luis Miguel & David Reitzas, album producers; David Reitzas & Jess Sutcliffe, album recording engineers; David Reitzas, album mixer; José Alfredo Jiménez, songwriter; Eric Boulanger & David Reitzas, album mastering engineers
Label: Warner Music México, S.A. de C.V.

Prometo

Pablo Alborán

Julio Reyes Copello, album producer; Carlos Fernando López, Ricardo López Lalinde, Natalia Ramírez & Julio Reyes Copello, album recording engineers; Javier Garza, Carlos Fernando López, Trevor Muzzy & Julio Reyes Copello, album mixers; Pablo Alborán, songwriter; Antonio Baglio, album mastering engineer
Label: Parlophone/Warner Music Spain

Vibras

J Balvin

Childsplay, Dj Chuckie, Marco Masís, Carlos E. Ortiz, Pardo, Alejandro Ramírez, Juan G. Rivera & Willy William, album producers; Phil Greiss, Josh Gudwin, Alejandro Patiño & Juan G. Rivera, album mixers; J Balvin, Jesús M. Nieves Cortes, Marco Masís & Alejandro Ramírez, songwriters; Dave Kutch, album mastering engineer
Label: Universal Music Latino

Caravanas

Chico Buarque

Vinicius França & Luiz Claudio Ramos, album producers; Lucas Ariel, Gabriel Pinheiro & Fernando Prado, album recording engineers; Gabriel Pinheiro, album mixer; Chico Buarque, songwriter; Luiz Tornaghi, album mastering engineer
Label: Biscoito Fino

Salvavidas De Hielo

Jorge Drexler

Carles Campi Campón & Jorge Drexler, album producers; Carles Campi Campón, Ernesto García & Pablo Martín Jones, album recording engineers; Matías Cella, album mixer; Jorge Drexler, songwriter; Fred Kevorkian, album mastering engineer
Label: Warner Music Spain

Siguiente

El David Aguilar

David Bravou, Juan Cubas, Guillermo Durán, El David Aguilar, Juan García Álvarez, Pere George, Carlos González, Ulises Hadjis, Hernán Hecht, Alberto Hernández, Miguel Inzunza, Alejandro Jiménez, Demián Jiménez, Carlos Mier, Diego Mier, Herman Nunes, Luca Ortega, Alan Saucedo & Ignacio Sotelo, album producers; David Bravou, Juan Cubas, Guillermo Durán, Juan García Álvarez, Carlos González, Ulises Hadjis, Hernán Hecht, Miguel Inzunza, Demián Jiménez, Diego Mier, Herman Nunes, Luca Ortega & Alan Saucedo, album recording engineers; Ignacio Sotelo, album mixer; El David Aguilar, songwriter; Juan García Álvarez, album mastering engineer
Label: Discos Valiente/Universal Music Group

Soy Yo

Kany García

Residente, Marcos Sánchez, Trooko & Afo Verde, album producers; Larry Coll, José E. Díaz, Orlando Ferrer, Luca Germini, Iván Belvis Navarro, Marcos Sánchez & Carlos Velázquez, album recording engineers; Beatriz Artola, album mixer; Kany García, songwriter; Eduardo Ramos, album mastering engineer
Label: Sony Music Entertainment US Latin

Musas (Un Homenaje Al Folclore Latinoamericano En Manos De Los Macorinos), Vol. 2

Natalia Lafourcade

Cheche Alara, Kiko Campos & Gustavo Guerrero, album producers; Rubén López Arista, Daniel Bitrán Arizpe & Héctor Castillo, album recording engineers; Rubén López Arista & Noah Georgeson, album mixers; Natalia Lafourcade, songwriter; Gavin Lurssen, album mastering engineer
Label: Sony Music Entertainment México, S.A. de C.V.

Encanto Tropical

Monsieur Periné

Eduardo Cabra, Catalina García Barahona & Santiago Prieto Sarabia, album producers; Eduardo Cabra, Uriel Dorfman, Santiago Prieto Sarabia & Alan Saucedo, album recording engineers; Fab Dupont & Harold Sanders, album mixers; Catalina García Barahona & Santiago Prieto Sarabia, songwriters; Diego Calviño & Pablo López Ruíz, album mastering engineers
Label: Sony Music Enterntaiment Colombia S.A./M3 Music

Cuando El Río Suena...

Rozalén

Adrián García, Ismael Guijarro & Sebastián Schon, album producers; Jordi Gil, Ismael Guijarro, Manu Pájaro, Santiago Quizhpe, José María Rosillo & Sebastián Schon, album recording engineers; Felipe Guevara, José Maria Rosillo, Eduardo Ruíz, Sebastián Schon & Oscar Vinader, album mixers; Rozalén, songwriter; Juan Hidalgo & Mike Kalajian, album mastering engineers
Label: Conderechoa S.L./Sony Music
 
3. SONG OF THE YEAR
WINNER

Telefonía

Jorge Drexler, songwriter (Jorge Drexler)
Track from: Salvavidas De Hielo
Label: Warner Music Spain

Antes De Ti

Manú Jalil & Mon Laferte, songwriters (Mon Laferte)
Label: Universal Music Mexico S.A. de C.V.

Bailar Contigo

Monsieur Periné & Mauricio Rengifo, songwriters (Monsieur Periné)
Label: Sony Music Entertainment Colombia S.A.

Danza De Gardenias

David Aguilar Dorantes & Natalia Lafourcade, songwriters (Natalia Lafourcade Featuring Los Macorinos)
Label: Sony Music Entertainment México, S.A. de C.V.

Embrujo

El David Aguilar, songwriter (El David Aguilar)
Label: Discos Valiente/Universal Music Group

La Puerta Violeta

Rozalén, songwriter (Rozalén)
Label: Sony Music Entertainment

Malamente

Antón Alvarez Alfaro, Pablo Diaz-Reixa & Rosalia, songwriters (Rosalía)
Label: Rosalia/Sony Music Entertainment España S.L.

Para Siempre

Kany García, songwriter (Kany García)
Track from: Soy Yo
Label: Sony Music Entertainment US Latin

Robarte Un Beso

Mauricio Rengifo, Andrés Torres, Carlos Vives & Sebastian Yatra, songwriters (Carlos Vives & Sebastian Yatra)
Track from: Vives
Label: Sony Music Entertainment US Latin

Tu Vida Mi Vida

Fito Páez, songwriter (Fito Páez)
Track from: La Ciudad Liberada
Label: Sony Music Entertainment Argentina S.A.
 
4. BEST NEW ARTIST
WINNER

Karol G

Angela Aguilar

Anaadi

El David Aguilar

Alex Ferreira

LosPetitFellas

Nana Mendoza

Christian Nodal

Claudia Prieto

Benjamín Walker

5. BEST CONTEMPORARY POP VOCAL ALBUM
WINNER

F.A.M.E.

Maluma

Label: Sony Music Entertainment US Latin

Ser

Axel

Label: Sony Music Entertainment España

Camino Fuego y Libertad

Pablo López

Label: Universal Music Spain

Cuerpo y Alma

Beatriz Luengo

Label: Sony Music Entertainment US Latin

Miradas

Nana Mendoza

Label: Alternativa Representa S.A.
6. BEST TRADITIONAL POP VOCAL ALBUM
WINNER

Hazte Sentir

Laura Pausini

Label: Warner Music Latina

Prometo

Pablo Alborán

Label: Parlophone/Warner Music Spain

Solo Los Buenos Momentos

Mojito Lite

Label: Mojito Lite Sinfonic

Amor Supremo Desnudo

Carla Morrison

Label: Carla Morrison Musica/Cosmica Records

Feliz

Nahuel Pennisi

Label: Sony Music/Ariola
7. BEST URBAN FUSION/PERFORMANCE
WINNER

Malamente

Rosalía

Label: Rosalia/Sony Music Entertainment España S.L.

Mi Gente

J Balvin Con Willy William Featuring Beyoncé

Label: Scorpio Music/Universal Music Latin Entertainment

Internacionales

Bomba Estéreo

Track from: Ayo
Label: Sony Music Entertainment US Latin

Yo Contra Ti

Daddy Yankee Featuring Orquesta Sinfónica De Puerto Rico

Label: El Cartel Records

Sua Cara

Major Lazer Featuring Anitta & Pabllo Vittar

Label: Mad Decent
8. BEST URBAN MUSIC ALBUM
WINNER

Vibras

J Balvin

Label: Universal Music Latino

Sin Miedo

ChocQuibTown

Label: Sony Music Entertainment US Latin

COASTCITY

COASTCITY

Label: Empire

Odisea

Ozuna

Label: VP Records / Dimelo Vi / Sony Music Entertainment

Lebron

ToteKing

Label: Sony Music Entertainment España
9. BEST URBAN SONG
WINNER

Dura

Daddy Yankee, Urbani Mota Cedeño, Juan G. Rivera Vazquez & Luis Jorge Romero, songwriters (Daddy Yankee)
Label: El Cartel Records/Universal Music Latin Entertainment

Downtown

Anitta, J. Balvin, Justin Quiles & Alejandro Ramírez, songwriters (Anitta Featuring J Balvin)
Label: Warner Music Brasil

Mi Cama

Rene David Cano, Andy Clay, Karol G, Antonio Rayo & Omar Sabino, songwriters (Karol G)
Label: Universal Music Latino

Sensualidad

J Balvin, Bad Bunny, Juan M. Frías, Luian Malave, Prince Royce, Edgar Semper & Xavier Semper, songwriters (Bad Bunny, Prince Royce & J Balvin)
Label: Sony Music Entertainment US Latin

X

Giordano Ashruf, Rashid Badloe, Shareef Badloe, J. Balvin, Nicky Jam, Juan Diego Medina Vélez & Jonathan Bryan Thiel, songwriters (Nicky Jam & J Balvin)

Label: Sony Music Entertainment US Latin
10. BEST ROCK ALBUM
WINNER

Expectativas

Bunbury

Label: Warner Music Spain

F-A-C-I-L

Richard Coleman

Label: Popart Discos/Sony Music

La Síntesis O'konor

Él Mató A Un Policía Motorizado

Label: Nacional Records/Laptra Records

Ahora Lo Sabes Todo

Los Pixel

Label: Independiente

Suenan Las Alarmas

NoTeVaGustar

Label: Sony Music/Popart Discos
11. BEST POP/ROCK ALBUM
WINNER

Geometría del Rayo

Manolo García

Label: Sony Music Entertainment España/Perro Records

El Encuentro

Bambi

Label: Universal Music Group

Cosmovisiones

Comisario Pantera

Label: Discos Valiente/EMI Music México S.A. de C.V/Universal Music Group

La Sangre Buena

Ella Es Tan Cargosa

Label: Rinoceronte Discos/Sony Music

Pensacola Radio

Lucas & The Woods

Label: Independiente
12. BEST ROCK SONG
WINNER

Tu Vida Mi Vida

Fito Páez, songwriter (Fito Páez)
Track from: La Ciudad Liberada
Label: Sony Music Entertainment Argentina S.A.

Ahora Imagino Cosas

Santiago Motorizado, songwriter (Él Mató A Un Policía Motorizado)
Track from: La Síntesis O'konor
Label: Nacional Records/Laptra Records

Días Futuros

Richard Coleman, songwriter (Richard Coleman)
Track from: F-A-C-I-L
Label: Popart Discos/Sony Music

La Actitud Correcta

Enrique Bunbury, songwriter (Bunbury)
Track from: Expectativas
Label: Warner Music Spain

La Llamada

Leiva, songwriter (Leiva)
Label: Sony Music Entertainment España
13. BEST ALTERNATIVE MUSIC ALBUM
WINNER

Claroscura

Aterciopelados

Label: Sony Music Entertainment Colombia S.A.

Puñal

Dante Spinetta

Label: Sony Music Entertainment Argentina S.A./Columbia

Fuerza Arará

Telmary

Label: Producciones Colibrí

Mismo Sitio, Distinto Lugar

Vetusta Morla

Label: Pequeño Salto Mortal/Sony Music

Aztlan

Zoé

Label: EMI/Universal Music Group/Panoram
14. BEST ALTERNATIVE SONG
WINNER

Malamente

Antón Alvarez Alfaro, Pablo Diaz-Reixa & Rosalía, songwriters (Rosalía)
Label: Rosalia/Sony Music Entertainment España S.L.

Azul

León Larregui, songwriter (Zoé)
Track from: Aztlán
Label: EMI/Universal Music Group/Panoram

Consejo De Sabios

Guillermo Galván, songwriter (Vetusta Morla)
Track from: Mismo Sitio, Distinto Lugar
Label: Pequeño Salto Mortal/Sony Music

Dúo

Andrea Echeverri, songwriter (Aterciopelados)
Track from: Claroscura
Label: Sony Music Entertainment Colombia S.A.

Mi Vida

Dante Spinetta, songwriter (Dante Spinetta)
Track from: Puñal
Label: Sony Music Entertainment Argentina S.A./Columbia
15. BEST SALSA ALBUM
WINNER

25/7

Víctor Manuelle

Label: Sony Music Latin

Cantor Del Pueblo

Alexander Abreu y Havana D´ Primera

Label: Páfata Productions

Pa' Mi Gente

Charlie Aponte

Label: CA Records Inc

Los Creadores Del Sonido

Chiquito Team Band

Label: Planet Records

La Esquina Del Bailador

Pete Perignon

Label: Pete Perignon Music
16. BEST CUMBIA/VALLENATO ALBUM
WINNER

Esto Es Vida

Silvestre Dangond

Label: Sony Music

Tributo A La Cumbia Colombiana 4

Alberto Barros

Label: Fonovisa Records/Universal Music Group

Diana Burco

Diana Burco

Label: Independiente

De Parranda

Jean Carlos Centeno y Ronal Urbina

Label: Codiscos

La Elegancia De La Música

Juan Piña

Label: Vibra Music Entertainment S.A.S.
17. BEST CONTEMPORARY TROPICAL ALBUM
WINNER

Vives

Carlos Vives

Label: Sony Music Entertainment US Latin

Diomedizao

Elvis Crespo

Label: Flash Music

Presenta: Swing 80

Milton Salcedo

Label: The Entity/Mas Music Productions

Momentos De Cine

Daniel Santacruz

Label: Penluis Music

Golden

Romeo Santos

Label: Sony Music Entertainment US Latin
18. BEST TRADITIONAL TROPICAL ALBUM
WINNER

A Mí Qué - Tributo A Los Clásicos Cubanos

José Alberto El Canario & El Septeto Santiaguero

Label: Los Canarios Music

Medoro Madera

Rubén Blades Con Roberto Delgado y Orquesta

Label: Rubén Blades Productions

La Fiesta Continúa

La Sonora Santanera

Label: Sony Music

Omara Siempre

Omara Portuondo

Label: Egrem

Motivos

María Rivas

Label: Angel Falls Artists Inc.
19. BEST TROPICAL FUSION ALBUM
WINNER

Como Anillo Al Dedo

Aymee Nuviola

Label: Top Stop Music

Sobrenatural

Manny Cruz

Label: Penluis Music

Palante El Mambo!

Diego Gutiérrez

Label: Egrem

Supernova

Sheila King

Label: Sheila King Publishing

Cucucuprá, Cuprá

Safara

Label: Star Arsis Entertainment Group
20. BEST TROPICAL SONG
WINNER

Quiero Tiempo

Juan Carlos Luces & Víctor Manuelle, songwriters (Víctor Manuelle Featuring Juan Luis Guerra)

Track from: 25/7
Label: Sony Music Latin

Cásate Conmigo

Silvestre Dangond, Nicky Jam, Juan Medina, Mauricio Rengifo & Andrés Torres, songwriters (Silvestre Dangond Featuring Nicky Jam)
Label: Sony Music Entertainment US Latin

Enamórate Bailando

Jorge Luis Piloto, songwriter (Reynier Pérez y Su Septeto Acarey Featuring Gilberto Santa Rosa)
Track from: Enamórate Bailando
Label: Independiente

Me Enamoro Más De Ti

Jorge Luis Piloto, Jean Rodríguez & Tony Succar, songwriters (Tony Succar Featuring Jean Rodríguez)
Label: Unity Entertainment

Simples Corazones

Fonseca, Mauricio Rengifo & Andrés Torres, songwriters (Fonseca)
Label: Sony Music Latin
21. BEST SINGER-SONGWRITER ALBUM
WINNER

Salvavidas De Hielo

Jorge Drexler

Label: Warner Music Spain

Siguiente

El David Aguilar

Label: Discos Valiente/Universal Music Group

Soy Yo

Kany García

Label: Sony Music Entertainment US Latin

Compositores

Claudia Prieto

Label: 440 Portátil

2:00 AM

Raquel Sofía

Label: Sony Music Entertainment US Latin
22. BEST RANCHERO/MARIACHI ALBUM
WINNER

¡MÉXICO Por Siempre!

Luis Miguel

Label: Warner Music México, S.A. de C.V.

Primero Soy Mexicana

Angela Aguilar

Label: Machín Records

José Alfredo y Yo

Tania Libertad

Label: Sony Music Entertainment México, S.A. de C.V.

Leyendas De Mi Pueblo

Mariachi Sol De México De José Hernández

Label: Serenata Records

Me Dejé Llevar

Christian Nodal

Label: Fonovisa Records/Universal Music Group/JG Music
23. BEST BANDA ALBUM
WINNER

Los Gustos Que Me Doy

Banda Los Recoditos

Label: Fonovisa Records/Universal Music Group

En Vida

Banda Los Sebastianes

Label: Fonovisa Records/Universal Music Group

Ahora Soy Yo

Luis Coronel

Label: Sony Music Entertainment US Latin

Brindemos

Jerry Demara

Label: Casa Nacional

En El Camino

El Fantasma y Su Equipo Armado

Label: Afinarte Music
24. BEST TEJANO ALBUM
WINNER

Tex Mex Funk

Roger Velásquez & The Latin Legendz

Label: VDiscos

Porque Todavía Te Quiero

Jimmy Gonzalez y Grupo Mazz

Label: M Music & Entertainment Group, LLC/ Freddie Records

Próximo Nivel

Grupo Alamo

Label: Ro' Records

Dolce Inferno: Dolce

Proyecto Insomnio

Label: Promomusic Entertainment

Otras Historias

Michael Salgado

Label: Zurdo Records
25. BEST NORTEÑO ALBUM
TIE

Guerra De Poder

Calibre 50

Label: Andaluz Music/Disa Records/Universal Music Latin Entertainment
TIE

Los Ángeles Existen

Pesado

Label: Remex Music/Sony Music

Irremplazable

Adrián Acosta

Label: Talentos Music/LZ Records

Con Toda La Fuerza

Conjunto Primavera

Label: Fonovisa Records/Universal Music Latin Entertainment

El Que A Ti Te Gusta

Voz De Mando

Label: Afinarte Music


Meer informatie over de Latin Grammy award kun je vinden op www.latingrammy.com

 Meer Latin nieuws

Ziko's Social Dance Party met DJ LATIN PRO

Het feest start met om 21.00 uur een workshop Forró voor beginners! Daarna lekker dansen op de salsa, zouk, bachata en kizomba muziek van DJ Latinpro Holland.

Afro Cuban All stars naar Amsterdam

 Op woensdag 27 februari komt de legendarische Cubaanse latin band Afro-Cuban All Stars naar Q-Factory Amsterdam.

Advertorial

JC 2018 winter workshops

Juni Juliet & The Legends

Juni Juliet (1963) wordt beschouwd als één van de beste piano-entertainers van Curaçao. Zijn repertoire is breed: van jazz, blues, pop..

Lees de Latin-Magazine nieuwsbrief van december 2018

Caraïbisch Centrum Amanné in Nijmegen 35 jaar

Amanné, de oudste Salsa dansschool in Nederland bestaat 35 jaar en dat werd ..

Advertorial

Amsterdam International Salsa Festival 11-01-2019

Dansschool in het Spotlicht: OKAN salsa

Michel Vigo danst al zijn hele leven. Hij is begonnen met zijn opleiding tot danser in ..

LatinWorld bestaat 15 jaar

We stonden er zelf niet bij stil! Zo snel is het gegaan. Op 16 november 2003 ging Latinworld, opgestart door een aantal enthousiaste ..

Meet and greet met jouw favoriete zanger/band tijdens de Latin Dance Night in Groningen

Advertorial

JC 2018 winter feest

Binnenkort het nummer Reflejo van Toby Love, Bachata Heightz en Kewin Cosmos

Op 30 november 2018 komt het nummer Reflejo uit met een vette Urban Bachata..

Latin inspired’ restaurant Tabú opent haar deuren in Leiden

Dompel je in Latijns-Amerikaanse sferen met authentieke gerechten en overheerlijke..